K odstranění vrásek v dolní polovině obličeje a ke zvětšení objemu rtů jsou nejčastěji používány výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové. 

Tyto materiály se aplikují přímo pod linii vrásky tenkou jehlou. Tím se vráska zjemní a pokud není příliš hluboká, dojde k jejímu celkovému vymizení. 

Před zákrokem obvykle aplikujeme znecitlivující gel na 20 - 45 minut pro zvýšení komfortu během zákroku. Doba výkonu je závislá na rozsahu ošetřovaných oblastí, nejčastěji cca 30 minut.

Výsledek je vidět částečně ihned po zákroku, ale plně se projeví zhruba během měsíce. Zákrok opakujeme podle potřeby, obvykle jednou za 6-12 měsíců. 

To, že efekt není trvalý, je výhodou, protože s věkem se mění tvar obličeje a to nejen měkkých tkání, ale i kostěného podkladu (lebky). Pokud by byl aplikován materiál, který zůstane v kůži trvale, stalo by se po letech, že „nesedí“. A to právě kvůli postupně se měnícímu tvaru obličeje. Proto je vhodnější používat materiály, které mají efekt dočasný a postupně se přirozenou cestou odbourávají. Kyselina hyaluronová, jako látka tělu vlastní, tedy poskytuje velmi přirozené výsledky s minimem rizik. Nedochází k žádným změnám v pohybech obličeje, mimika je zcela nedotčena. 

Rizika, možné komplikace výkonů:

Po zákroku může být ošetřovaná oblast mírně oteklá, zarudlá, mohou vznikat i drobné modřinky, které se během několika dnů vstřebávají. Výjimečně byly zaznamenány změny barvy místa vpichu, zatvrdnutí nebo bulky v místě injekce.

Omezení po zákroku: Není vhodné provádět zákrok těsně před odjezdem na dovolenou. Po zákroku není dovoleno několik dnů slunění. Doporučuje se také vyvarovat se přímému horku. Výplňový materiál se nesmí používat u pacientů, u nichž je tendence ke vzniku hypertrofické jizvy, u pacientů s anamnézou autoimunní choroby nebo u pacientů, kteří jsou léčeni imunoterapií, dále u pacientů, kteří jsou přecitlivělí na hyaluronovou kyselinu nebo lidokain, u žen, které jsou těhotné nebo kojí a u pacientů mladších 18 let. Nesmí se používat na místech s kožním zánětlivým nebo infekčním procesem (akné, herpes apod.), nesmí se používat současně s laserovou terapií a chemickým peelingem.

V případě přetrvávání zánětlivých reakcí déle než týden nebo objeví-li se jakékoli jiné vedlejší účinky, je nutné neprodleně kontaktovat ošetřujícího lékaře, aby doporučil vhodné ošetření.

Cena:

Aplikace výplně Teosyal 1ml 6.000,-

Konečná cena ošetření dle celkového množství spotřebovaného materiálu.

Používáme švýcarský výrobek TEOSYAL. Jde o kompletní řadu produktů pro vyplňování vrásek na bázi 100 % kyseliny hyaluronové. Tyto výrobky jsou vysoce biokompatibilní a jsou pomalu absorbovány.