Zjemnění až úplné vyhlazení vrásky aplikací botulotoxinu je vhodné především v oblasti nad kořenem nosu, na čele a kolem očí, kde oslabení mimiky obličeje není rušivé.

Botulotoxin aplikujeme jemnými vpichy. Účinná látka se dostane do nervových zakončení mimických svalů. Tím dojde k zabránění přenosu informace na těchto nervových zakončeních. Ošetřený sval se povolí a tím se vyhladí i kůže. Zákrok je velmi šetrný. Opakovaná aplikace botulotoxinu má i preventivní efekt – inaktivované svaly při nečinnosti slábnou a tím se zpomaluje přirozený proces stárnutí. Efekt metody je individuální, není vidět okamžitě. Nastupuje postupně během několika dnů a plně se rozvine přibližně po 2 týdnech, po první aplikaci vydrží cca 3-6 měsíců. Opakovanou aplikací se doba účinku prodlužuje až na cca 12 měsíců.

Zákrok trvá velmi krátce cca 5-10 min. Aplikace se provádí z několika vpichů velmi tenkou jehličkou. Bolestivost je minimální, anestezie není nutná.

Omezení po zákroku:

Po dobu několika dnů po zákroku nejsou doporučovány kosmetické masáže, sportovní aktivity či cesty letadlem. Několik hodin po zákroku není vhodné předklánění či ležení ani dotyk ošetřované oblasti.

Cena:

Ošetření čela - od 4000,-

Vráska mezi obočím - od 3000,-

Vějířkovité vrásky u zevních očních koutků - od 3000,-

 

Konečná cena ošetření je individuální, řídí se dle celkového množství spotřebovaného materiálu.